Gamintojų straipsniai

0 Comments

Su gryna Kinijos tungamedžių alyva lengva dirbti ir ją prižiūrėti, ji yra itin universali ir gali būti naudojama beveik ant bet kurio medinio paviršiaus, įskaitant interjero ir eksterjero baldus, kietmedžio grindis, grindjuostes, vartus, vaikų žaidimo aikšteles, virtuvės stalviršius, muzikos instrumentus, maisto ruošos vietas ir t.t..

Tungamedžių alyva yra natūraliai atspari vandeniui, maistui ir alkoholiui. Ji saugi sąlyčiui su maistu, kai išdžiūna, ir gali būti naudojama salotų dubenėliams ir kapojimo lentoms. Tungamedžių alyvos apdailą lengva prižiūrėti. Pakartotinas nutepimas vienu arba dviem plonais sluoksniais kartą per metus suteiks medienai natūralaus „šviežumo”. Pažeistos arba subraižytos vietos gali būti lengvai atnaujintos pakartotinai sutepus tungamedžių alyva. Tungamedžių alyva yra tinkama naudoti lauke ant ąžuolo ar tiko.

revivo-tungamedziu-alyvos-privalumai

TUNGAMEDŽIŲ ALYVOS TAIKYMAS

Tungamedžių alyvą geriausia užnešti su nepaliekančio pūkų audinio gabalėliu (pvz., su marškinėlių medžiaga). Ją taip pat galima tepti su geros kokybės teptuku. Pirmiesiems dviems tungamedžių alyvos sluoksniams turėtų būti leista įsigerti labiau nei sekantiems sluoksniams. Esant naujai medienai pirmus du sluoksnius tungamedžių alyvos reikia skiesti iki 50% su ORANOL, terpentinu arba vaitspiritu, nes tai pagerina absorbciją. Tepame gausiai ir tolygiai. Naudojant skudurėlį, alyva įtrinama brėžiant apskritimą arba aštuoniukę, kol mediena nustoja įgerti. Leiskite įsiskverbti 20-30 minučių, vėliau alyvos perteklius nubraukiamas su audiniu be pūkelių medienos rašto kryptimi. Trečias ir sekantys sluoksniai turėtų būti neskiesti. Tiek interjero, tiek lauko medienai 3-5 sluoksniai yra rekomenduotini. Tungamedžių alyva natūraliai turi matinį blizgesį, kurį galima šiek tiek atnaujinti su smulkiausia (000) plienine vilna.

Reikia atsargiai elgtis su plieno vilna apdirbant ąžuolą, kadangi likusios smulkios metalo dalelės, pluoštai gali sureaguoti su mediena ir palikti pigmentines dėmes.

PRIEŽIŪRA IR ATNAUJINIMAS

Tungamedžių alyvos apdailą labai lengva prižiūrėti ir atnaujinti. Dauguma brūkštelėjimų, smulkių nutrinimų, puodelių ir puodų paliktų žymių bei dėmių nuo išsiliejimo, pavyzdžiui, vyno galima pašalinti švelniai pašlifavus pažeistą vietą ir pakartotinai užtepus tungamedžių alyvos, kuri puikiai prisiderina prie esamos apdailos.

DENGIAMUMAS

Tungamedžių alyva uždengs apie 10-15 m2/ ltr., priklausomai nuo paviršiaus poringumo, tekstūros ir tepamos dangos storio.

DŽIŪVIMO LAIKAS

Tungamedžių alyva yra natūralus produktas ir savo sudėtyje neturi papildomų džioviklių, todėl tarp dažymų reikia leisti, kad praeitų 24 valandos. Storo sluoksnio džiūvimas gali užtrukti iki 3 dienų.

SVARBU:

Tungamedžių alyva suteiks natūralų atspalvį medienai. Prieš dažant visą plotą, patikrinkite gaminį mažai matomoje vietoje.

ATSARGIAI:

Skudurai su džiūstančia alyva kelia nemenką pavojų egzoterminės auto-oksidacijos, kuri galėtų sukelti savaiminį užsidegimą. Todėl dirbant su aliejais, saugumo dėlei, būtina skirti ypatingą dėmesį alyvoje išmirkytiems skudurams. Skiautės niekada neturėtų būti sulankstytos, suglamžytos ar kitaip suspaustos, kol aliejus visiškai neišdžius. Reikėtų naudoti teisingas utilizavimo priemones (pvz., ugniai atsparius konteinerius), jeigu yra tokia galimybė.


Parengė: „Kvėpuojanti-siena.lt“, šaltinis: SAMSON KAMNIK d.o.o., Slovėnija

Comments are closed.